Térítési díjak

Az intézményben megállapított térítési díj:
Intézményünkben kizárólag az étkezés díjköteles, melynek mértékét az élelmet szolgáltató Pálma Gasztro Kft. állapítja meg. Az étkezési térítési díj megállapított összege: 630.-FT+ÁFA össz.:/800 Ft /nap/fő Gyermekétkeztetés normatív kedvezményének igénybevétele 2015. szeptember 1-én lépett hatályba a 2015. évi LXIII. törvény a gyermekek védelméről és gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvénynek az ingyenes bölcsődei és óvodai 5 / 7 gyermekétkeztetés kiterjesztése érdekében történő módosítása, amely az alábbi rendelkezéseket tartalmazza:

A gyermekétkeztetés során ingyenes étkezést kell biztosítani az óvodai nevelésben részesülő gyermek után:
  • rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,
  • tartósan beteg vagy fogyatékos, vagy olyan családban él, amelyben tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek,
  • olyan családban él, amelyben három vagy több gyermeket nevelnek
  • olyan családban él, amelyben a szülő nyilatkozata alapján az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér személyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett összegének 130%-át,
  • nevelésbe vették.
  • A 100%-os normatív kedvezmény, ingyenes étkezés csak egy jogcímen vehető igénybe. A kedvezmény igénybevételéhez nyilatkozatok leadása szükséges. A jövedelemről történő nyilatkozat csak az egyéb okból ingyenes étkezésre nem jogosult családokat (azaz a háromnál kevesebb gyermeket nevelő, továbbá a tartósan beteg, fogyatékos gyermeket nem nevelő, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre nem jogosult családokat) érinti.
A szülőt bejelentési kötelezettség terheli, ha körülményeiben olyan változás áll be, amely megváltoztathatja a kedvezményre való jogosultságát.